bip.gov.pl
A A A K

SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej Gminy Leszno jest urzędowym publikatorem teleinformatycznym w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci teleinformatycznej, którego celem jest powszechne udostępnianie informacji publicznej.

Zasady publikacji informacji w BIP regulują:

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej
(Dz. U. z 2001 r. nr 112, poz. 1198 z późn. zm.)
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 października 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

1. Przeglądanie Biuletynu
Publikowane informacje zorganizowane są za pomocą menu znajdującego się po lewej stronie ekranu. Aby wyświetlić treść informacji publicznej należy kliknąć odpowiednią nazwę działu w menu. Strony Biuletynu publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia (strona i jej podstrony). W dolnej części każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonie) z informacjami o dacie utworzenia i autorze dokumentu, dacie publikacji i osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu, a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Wyszukiwarka
Aby wyszukać informację w Biuletynie, należy w okienko wyszukiwarki, które znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, wpisać odpowiednią frazę i kliknąć przycisk z symbolem strzałki lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

3. Odnośnik do portalu bip.gov.pl
W nagłówku strony znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

4. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument zostanie usunięty z Biuletynu, automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony. Jeśli więc dokument był w rejestrze stron usuniętych, a teraz go tam nie ma, oznacza to, że został przywrócony.

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian.

Po edycji ogłoszenia statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "licznik" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.Opublikował: Bożena Sulik
Publikacja dnia: 09.03.2020
Podpisał: Bożena Sulik
Dokument z dnia: 09.03.2020
Dokument oglądany razy: 117